Profesionálna starostlivosť o ruky a nohy, odborník na nechtovú protetiku, zarastené, mykotické nechty a iné špecifické problémy.

Aby nenastal vznik sekundárnej infekcie pri mykotických nechtoch

1. Veľmi dôležité je zahodiť všetky topánky, ktoré len môžete. Najmä tú obuv, ktorá bola počas infekcie nosená – je vystlaná mykotickou kožou.

2. Pokračujte v používaní dezinfekcie, či antimykotického prípravku na pokožku najmenej po dobu ešte ďalších 3 mesiacov. Hlavne vždy v prípade návštevy sauny, wellness, kúpeľov, kúpaliska…
Váš organizmus je totiž mykózou navždy osídlený. Znamená to, že už nie ste nosič a prenášač infekcie, ale váš organizmus už tento patogén pozná a veľmi ľahko ho z okolia príjme naspäť. Infekcia sa potom rozvinie opätovne.

3. Ak máte doma koberce, je nutné všetky vymeniť. Ak nie, tak minimálne za pomoci parného čističa dokonale ich vydezinfikovať. Túto údržbu vykonávajte pravidelne každé 3 mesiace, pretože hrozí opätovné riziko infekcie.

4. Nechoďte bosými nohami po zemi, hline – hrozí riziko infekcie geofilnými patogénmi, ktoré sú mimoriadne odolné. Ak už ste mykózu alebo onychomykózu mali, ste ľahkou „korisťou“ pre tento patogén.

5. Nepoužívajte gumáky a nepriedušnú obuv.

6. Nohy si vždy umývajte bez použitia mydla, urobte vždy len kyslý oplach = do litra vlažnej vody nalejte lyžicu octu, ideálne však lyžicu kyslej soli do kúpeľa. Nohy týmto kyslým kúpeľom na záver sprchovania len prelejete, následne dosucha vyutierate aj v medziprstí a pod prstami.

7. Fajčenie spôsobuje dlhodobé stiahnutie kapilár, čím sa znižuje výživa nechtu a spôsobuje zlé liečenie mykóz.